Logo primary
Logo secondary
Macide IŞIK 's Profile
Macide IŞIK
Details
Joined:
22/08/2019
Last Updated:
09/08/2020
Location:
Başakşehir/İstanbul, İstanbul, Turkey
Climate Zone:
Warm Temperate

My Projects

(projects i'm involved in)


Projects

(projects i'm following)

Jungle museum
Followers
Ahmet Uysal Ahu  Susaruğur Alper Can Kılıç Altan Susaruğur Aslı Sarışan-Tungaç ATİYE YAVUZ Ayşe Gül Karabulut Betül Fil Bikash Adhikari Catherine Dismukes Damla Karahan Deniz Aydoğdu Tansu Dilara AKYAPI ŞAHİN Emine Yilmaz Emine Medine  Boz Erdal  Karabulut Ezgi  Özdemir Feryal ARSLAN Feyza Kübra  Alpagat Figen Erdoğan Fulya Yasemin Tuncer Gizem  Karayılan Gökçe BOZKURT Gözde Yılmaz Gülcan Kırışak H. Mine Benligirayoğlu Halil  PAKSOY Leyla Akyürek Merve ÖZDEMİR Merve Umay KEÇECİ Nergis Erenöz Nes Abdu Neva Delo Özlem MENZİLCİ Öznur Çalışkan Pınar  Gökçe Sabiha Küçükçeri Sevcan Sarıbakır Şirvan ÇELEBİ BABAOĞLU Turgay IŞIK Yağmur Öcal yağmur gizem or Zeynep  Balkanli Zeynep GÜVEN
Following
Ahmet Uysal Alper Can Kılıç Ayşe Gül Karabulut Banu Onuk Dr. Murat ONUK Geoff Lawton Gökçe BOZKURT Macide Işık Nergis Erenöz Nevra Akın Oktay Özlem MENZİLCİ Sinem  Erener Ünal Taner Aksel Turgay IŞIK Yağmur Öcal

Back to Macide IŞIK's profile

Posted by Macide IŞIK almost 4 years ago

1997 Gazi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Okul öncesi alanında çalışıyorum ve çocuk kitapları yazarıyım. Doğa ile Öğrenmek uygulamalı kitap setinin içeriği doğa temellidir. Çalıştığım kurumlarda Alternatif Eğitim ve Doğa temelli yaklaşımı benimsedim, okul bahçelerinde birçok bahçe projesi gerçekleştirdim ve uygulayıcı olarak katıldım. Çocukluğumdan gelen doğa sevgisi, ailemize ait küçük bir bahçe ve büyük ailemin sahip olduğu köy hayatı ve toprakları ile benim için bir şans dönemi olduğunu düşünüyorum. Doğada özgürce dolaşmak, dünyayı deneyimlemek öğrenmek aramızdaki bağı onu zamanla güçlendirmiştir. Bu bilgi ve tecrübeyi her zaman çevremdeki insanlarla paylaşmak ve onlardan öğrenmek istedim.Şunu doğa sevgisinin ve ana bağın genç yaşta başlaması ve dünyamızın değerini daha iyi anlamamızı sağlaması düşünmek. Ayrıca Türçev 2018 Okulları Orman Programı, Eko Okullar, - Tema Vakfı - Mini Tema Programları - Bahçeşehir Anaokulu olarak bu programlarda uygulayıcı olarak yer alıyorum.
Bursa Belentepe Çiftliği'nde bir kursa katıldım - Mart 2019 - Permakültür Giriş Kursu ve ardından Temmuz 2019 - Permakül Eğitmen Taner Aksel tarafından verilen Permakültür eğitimine katıldım.Permakültür "Doğa ile Tasarım Sertifika Kursu" aldım ve bu öğrendiğim ve daha çok deneyimleyerek öğreneceğim tasarım ve uygulamaları öğreneceğim ve paylaşmayı hedefliyorum.
2020 - Orman Okulu Lideri - Seviye 3 - Orman Okulu Lideri (Açık Ödüller Seviyesi / İngiltere) - Sertifika programına katıldım ve eğitim devam ediyor.
2020 -Permakültür - "Doğa ile Uyum İçinde Yaşam Projesi" ile Bahçeşehir Anaokulu, öğretmenleri ve velileri ile birlikte "Bahçe Tasarımı ve Uygulaması" testleri yaptım ve bu kurs devam ediyorum ve hevesliyim kendimi geliştirmek için.

Comments (0)

You must be logged in to comment.

My Badges
Consultant Pdc teacher
My Permaculture Qualifications
Verified
Permaculture Design Certificate Course
Type: Permaculture Design Certificate (PDC) course
Teacher: Taner Aksel
Location: Bursa/Turkey
Date: Jun 2019
Verified
PRI PDC Course
Type: Permaculture Design Certificate (PDC) course
Teacher: Taner Aksel
Location: Belentepe /Bursa
Date: Jul 2019
1 PDC Graduates (list)
0 PRI PDC Graduates (list)
94 Other Course Graduates (list)
have acknowledged being taught by Macide IŞIK
1 have not yet been verified (list)
Climate Zones
Macide IŞIK has permaculture experience in:
Warm Temperate

Report Macide IŞIK

Reason:

or cancel

Hide Macide IŞIK

Reason:

or cancel

Hide

Reason:

or cancel

Report

Reason:

or cancel